Ako postupovať pri novom pracovnom pomere počas rodičovskej?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke po reťazovej materskej (3 materské). Dieťa dovŕši 3 roky počas júna 2024. Stále mi beží TPP (zmluva na dobu neurčitú) u pôvodného zamestnávateľa. Dovolenku, ktorá mi nabiehala počas materských som nevyčerpala. Od 1.3.2024 mám možnosť nastúpiť na TPP u iného zamestnávateľa.

Je vhodné nechať bežať prvý TPP (u zamestnávateľa pred materskými) do 3 rokoch dieťaťa s oznámením minimálne mesiac dopredu zamestnávateľovi?

Pre istotu, ak by to v druhej práci "nevyšlo" v rámci skúšobnej doby a aby som neskončila nezamestnaná.

Alebo mám radšej pomer ukončiť skôr?

Mám si na niečo dať pozor?

Nejde o konkurentov. Druhý zamestnávateľ by začal na mňa platiť odvody až od júna/júla.

Je to v poriadku, alebo to mám riešiť inak?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj popri RD môžete pracovať u iného zamestnávateľa. Ak práca nemá konkurenčný charakter, súhlas od pôvodného zamestnávateľa nepotrebujete.

Nový zamestnávateľ bude platiť za Vás odvody dňom nástupu (vzniku) pracovného pomeru.
Sama neskôr uvidíte, čo bude pre Vás výhodnejšie, kde budú lepšie podmienky. Následne sa rozhodnete, kde zostanete.

S prianím pekného dňa,
Lenka