Ako postupovať pri návrate z rodičovskej do zamestnania?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

zamestnávateľa som listom informovala o ukončení RD a termíne skončenia. Zároveň som požiadala o čerpanie zostávajúcej dovolenky. Riešim to v predstihu, odpoveď nemám. Ide o to, že moje dieťa do škôlky zatiaľ neprijali a predpokladám, že do termínu nástupu do práce sa situácia nezmení.

Môžem prejsť plynule na pandemickú OČR deň po jeho 3. narodeninách?

Je nutné čerpať aspoň deň dovolenky pre aktivovanie nemocenského?

Čo sa týka mojej požiadavky o čerpanie dovolenky a v prípade jej schválenia zamestnávateľom, môžem jednoducho len informovať, že dovolenku čerpať nebudem z dôvodu OČR?

V akom časovom predstihu je nutné informovať o takejto zmene?

Rozhodujem o čerpaní dovolenky ja, či pokiaľ som si o ňu požiadala za týchto podmienok, musím ju čerpať?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľovi oznamujete mesiac vopred, že sa vraciate po RD späť do práce a zároveň aj to, že idete na OČR. Dovolenka sa môže prerušiť. Čerpať aspoň jeden deň dovolenky na aktivovanie nemocenského poistenia je tiež istou možnosťou.

S prianím pekného dňa,
Lenka