Ako postupovať, keď v Sociálnej poisťovni nemám mzdový bod od roku 1979 po 1984?

Zodpovedané
25. aug 2024

Dobrý deň,

ďakujem za zodpovedanie mojej otázky https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Dopĺňam info:
Dátum narodenia: 5.6.1964. Končil som ako 15-ročný. V roku 1979 som ukončil 9. ročnik ZDŠ.

Ďakujem

Dobrý deň,

v danom období bola povinná školská dochádzka pre žiakov 9. ročnej ZŠ - 9 rokov. Boli ešte aj 8-ročné ZŠ, vtedy trvala povinná školská dochádzka 10 rokov. To sa posudzovalo inak. Uviedli ste, že ste boli žiakom 9-ročnej a do obdobia dôchodkového poistenia sa započíta štúdium na SŠ po skončení povinnej školskej dochádzky. Toto obdobie zdokladujete Sociálnej poisťovni maturitným vysvedčením, malo by postačiť ho nájsť a zaniesť do Sociálnej poisťovne. Takisto ak nájdete vysvedčenie z prvého a posledného ročníka SŠ.

S prianím pekného dňa,
Lenka