Ako postupovať, keď je daňový bonus poberaný neoprávnene?

Zodpovedané
17. apr 2023

Dobrý deň,

otec dvoch maloletých deti poberá maximálnu výšku daňového bonusu - spolu 280 eur mesačne. S deťmi nežije v spoločnej domácnosti. Pani na daňovom úrade mi povedala, že ho poberá protizákonne a vraj ho mám "postrašiť", aby mi tie peniaze poslal. Ja ho nepostraším, lebo by postrašil následne on mňa.

Všimla som si aj tu na Modrom koníku, že s tým má problém celkom veľa žien. Chlapi "zarábajú" na vlastných deťoch a nikto s tým nič nerobí. Ešte teraz je to pre nich terno, keď sa zvýšil bonus na max. 140 eur.

Ako je možné, že štát tieto veci nekontroluje?

Prečo to nie je podmienené potvrdením alebo čestným prehlásenie o tom, že chlap - otec deti naozaj žije v spoločnej domácnosti s deťmi?

Nie každá žena vychádza so svojím ex. Mal by to riešiť štát.

Môže žena podať niekde podnet na kontrolu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podajte podnet na finančnú správu, ktorá kontroluje uplatňovanie daňového bonusu na deti:
https://www.financnasprava.sk/sk/kontakt/podnet...

Alebo priamo na inšpektorát práce:
https://www.ip.gov.sk/staznosti-a-podnety/

S prianím pekného dňa,
Lenka