Ako postupovať, aby sme neprišli o reťazovú materskú?

Zodpovedané
15. sep 2024

Dobrý deň,

plánujeme reťazovú dovolenku, no zatiaľ sa nám nedarí. Dcéra bude mať 21.9.2025 3 roky, takže do vtedy musí manželka nastúpiť na ďalšiu materskú. Podľa mojich výpočtov môže byť termín pôrodu ešte cca 2 mesiace po 21.9.2025. Na materskú nastupuje 6 - 8 týždňov pred termínom.

Ak by sa nám to nepodarilo, tak ako sa dá postupovať, aby sme neprišli o reťazovú materskú alebo celkovo o materskú?

Je možné sa zamestnať a ísť na maródku?

Ak áno, tak ako dlho to musí trvať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak jej pracovný pomer netrvá, už nepôjde o reťazový pôrod. Otázne je, kedy jej skončil pracovný pomer a či jej vôbec vznikne nárok na novú materskú. Príp. môžete doplniť bližšie informácie do novej otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka