Ako pokryjem 10 dní bez toho, aby som sa musela evidovať na úrade práce?

Zodpovedané
26. júl 2024

Dobrý deň,

od marca pracujem na TPP, ale pred pár dňami som dala výpoveď. Mám 2-mesačnú výpovednú lehotu, ktorá mi skončí 20.9.2024. Nástup do novej práce mám od 1.10.2024.

Je možné pokryť tých 10 dní bez toho, aby som musela riešiť veci na úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

výpovedná doba plynie od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede. Pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

Pokiaľ ste výpoveď doručili zamestnávateľovi v júli 2024, tak výpovedná doba začne plynúť až 01.08.2024 a pracovný pomer skončí 30.09.2024. Overte si túto lehotu u zamestnávateľa. Následne 1.10.2024 nastúpite do nového zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka