Ako podať výpoveď, aby som neurobila zamestnávateľovi problém s nevyplatenou dovolenkou?

Zodpovedané
Dnes o 17:01

Dobrý deň,

aktuálne som ešte na RD, ale už sa neplánujem vrátiť do pôvodnej práce.

Chvíľku pred odchodom na MD mi zamestnávateľ predĺžil zmluvu na dobu neurčitú, bola to moja požiadavka, aby som v prípade reťazenej materskej neprišla o príspevky. Dohodli sme sa ale, že po (prípadnom) návrate nebudem požadovať vzniknutú dovolenku, ja som súhlasila, išlo mi len o predĺženie zmluvy. Doložili sme to čestným vyhlásením.

Teraz som v období, že sa blíži koniec RD a ja už do rovnakej práce nastúpiť nechcem.

Ako podať výpoveď, aby som neurobila zamestnávateľovi "problém" s nevyplatenou dovolenkou?

Aké sú možnosti predĺženia rodičovskej dovolenky?

Napríklad po podaní výpovede alebo aj počas trvania zmluvy.

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení RD môžete nevyčerpanú dovolenku čerpať.
Ak by ste nečerpali dovolenku, tak pri ukončení pracovného pomeru Vám zostatok nevyčerpanej dovolenky musia preplatiť (§ 116 ods. 3 Zákonníka práce) a to v najbližšom výplatnom termíne po skončení pracovného pomeru.

Predĺženie RD možno v prípade dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa a to požiadaním o predĺžený rodičovský príspevok kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu dieťaťa na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka