Ako neprísť o stabilizačný príspevok?

Zodpovedané
19. máj 2023

Dobrý deň,

pracujem v jednom zariadení, kde som podpísala stabilizačný príspevok. Teraz som sa rozhodla, že chcem odísť pracovať do nemocnice. Pracujem na pozícii sociálnej pracovníčky, ale mám aj zdravotnú školu.

Aké mám možnosti?

Do nemocnice by ma vzali hneď.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa § 102at ods. 1 zákona č. 578/2004 Z. z., zdravotnícky zamestnanec musí splniť aj podmienku:

  • Zotrvať v pracovnom pomere u toho istého poskytovateľa v zdravotníckom zariadení podľa § 7 ods. 3 písm. a) štvrtého bodu a ods. 4 písm. a) až g) zákona č. 578/2004 Z. z. po dobu troch rokov od uzatvorenia dohody o poskytnutí stabilizačného príspevku. Zdravotnícky pracovník je povinný vrátiť alikvotnú časť stabilizačného príspevku za podmienok ustanovených v dohode o poskytnutí stabilizačného príspevku.

Pozrite si presné znenie Vašej dohody, mali by ste to mať v nej uvedené.

S prianím pekného dňa,
Lenka