Ako najlepšie postupovať pri ukončení pracovného pomeru dohodou s tým, že mi bude vyplácané odstupné a zároveň doplácaná dovolenka?

Zodpovedané
9. aug 2023

Dobrý deň,

chcem ukončiť pracovný pomer a potrebujem sa poradiť.

Ako najlepšie postupovať pri ukončení pracovného pomeru dohodou s tým, že mi bude vyplácané odstupné a zároveň doplácaná dovolenka?

Keď si zadám čiastky jednotlivo ako keby vyplácané mesačne do nejakej mzdovej kalkulačky, tak mi to vychádza lepšie, ako keď zadám celkovú čiastku za celé obdobie doplatenú jednou sumou. Je to dosť podstatný rozdiel.

Ako postupovať, aby som neprišla o peniaze?

Zároveň to nechcem priveľmi naťahovať z dôvodu výšky dávky v nezamestnanosti.

Pokiaľ sa odstupné riadi iba kolektívnou zmluvou a nie je ošetrené žiadnym paragrafom odstupného zo Zákonníka práce, je to tak v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

odstupné sa vylatí jednorázovo pri skončení pracovného pomeru. Takisto nevyčerpaná dovolenka.

Napíšte mi na nižšie uvedený mail, aké výpočty ste riešili, aké ste mali rozdiely medzi nimi. Pozriem sa na ne.

S prianím pekného dňa,
Lenka