Ako mi vypočítajú invalidný dôchodok, keď firma v zahraničí už neexistuje?

Zodpovedané
3. mar 2024

Dobrý deň,

práve mi prišlo, že mi predlžujú lehotu na rozhodnutie o invalidnom na ďalších 60 dní. Asi kvôli tomu, že som pracovala v zahraničí v dvoch štátoch a neprišli im potrebné papiere.

Čo ak sa stane, že papiere nepošlú alebo už firma neexistuje?

Ako mi potom vypočítajú invalidný?

Dokedy to môžu predlžovať?

Nemám žiadny príjem.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budú mať problémy zo zistením zamestnaní v zahraničí, bude to problém. So Sociálnou poisťovňou je potrebné komunikovať. Lehotu zvyknú predĺžiť, to je bežné. Informujte sa, či už majú všetky podklady, prípadne im doložte pracovné zmluvy zo zahraničia, aby sa presne stanovilo kde a ako dlho ste pracovali v zahraničí. Môže sa to natiahnuť aj na mesiace.

S prianím pekného dňa,
Lenka