Ako má vyzerať oznámenie zamestnávateľovi o nástupe na otcovskú dovolenku?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom postupu pri nástupe na otcovskú dovolenku.

Je potrebné oznámiť zamestnávateľovi mesiac dopredu nástup na otcovskú dovolenku v trvaní dvoch týždňov po pôrode?

Je potrebné to oznámiť písomne?

Ak áno, čo všetko musí byť v oznámení spomenuté?

Existuje nejaké vzorové tlačivo?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, otec oznamuje nástup na otcovskú dovolenku zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred pred očakávaným dňom pôrodu, ktorý určil lekár.

O vzore neviem, stačí klasické oznámenie

Meno, adresa

Názov zamestnávateľa
Ulica
Mesto

V xy, dňa ...........

Vec
Oznámenie o nástupe na otcovskú dovolenku

V zmysle § 166 ods. 3 Zákonníka práce v platnom znení si Vás touto cestou
ako zamestnávateľa dovoľujem informovať o predpokladanom termíne nástupu na
otcovskú dovolenku, a to dňa ............
V prípade akejkoľvek zmeny Vás budem vopred informovať

S pozdravom

podpis

S prianím pekného dňa,
Lenka