Ako je to s prevzatím PN po ukončení pracovného pomeru?

Zodpovedané
4. mar 2024

Dobrý deň,

ešte počas trvania pracovného pomeru som išla na PN. Bola som ešte v skúšobnej dobe, tak som počas trvania PN dostala výpoveď. PN mi ide ďalej.

Je možné, aby si gynekológ prevzal túto PN od všeobecného lekára?

Je podmienka pri prevzatí PN medzi lekármi, že poistenec musí byť stále zamestnaný?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné, že prvú PN ukončia a druhú Vám vypíše gynekológ. Mali by byť dve rôzne PN s inými diagnózami.

Ak ste tehotná, ste v ochrannej lehote pol roka od skončenia nemocenského poistenia (spravidla ukončenia pracovného pomeru).

S prianím pekného dňa,
Lenka