Ako je to s prácou počas rodičovskej dovolenky u toho istého zamestnávateľa?

Zodpovedané
26. jún 2024

Dobrý deň,

mám TPP na dobu neurčitú a mám možnosť si privyrobiť u toho istého zamestnávateľa.

Ako je to s prácou počas rodičovskej dovolenky u toho istého zamestnávateľa?

Musím nastúpiť na starú zmluvu, alebo mi môže dať aj novú na tú istú pozíciu?

Nemusí mi dať inú pozíciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas rodičovskej dovolenky môžete pracovať. V pôvodnom pracovnom pomere je ideálne zostať na rodičovskej dovolenke a súčasne so zamestnávateľom uzatvoríte iný nový pracovný pomer napr. so skráteným úväzkom alebo dohodu s pravidelným príjmom (s nemocenským poistením) na inú pozíciu.

Je to takto lepšie preto, ak by ste v budúcnosti nastúpili na novú materskú. Ak v rámci iného pracovného úväzku (dohody) by ste dosiahli 270 dní nemocenského poistenia a neukončila by sa, mohlo by ísť o súbeh materských. Takisto aby ste si neznížli vymeriavací základ a uchovali v prípade reťazového pôrodu výšku materskej, aby nová materská nebola nižšia ako tá čo ste mali teraz.

S prianím pekného dňa,
Lenka