Ako je to s PN, keď poberám rodičovský príspevok a aj pracujem na polovičný úväzok?

Zodpovedané
14. nov 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som sa poradiť, ako postupovať v prípade potreby čerpania PN. Aktuálne poberám rodičovský príspevok, ale zároveň som zamestnaná u iného zamestnávateľa na polovičný úväzok.

V prípade, ak by som ochorela alebo z iného dôvodu potrebovala PN, je to možné?

Ako to riešiť v takejto situácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

súbežné poberanie rodičovského príspevku a PN aj OČR je možné. PN vystaví lekár buď elektronicky alebo papierovo, vy PN oznámite/odovzdáte zamestnávateľovi.

S prianím pekného dňa,
Lenka