Ako je to s PN a náhradou príjmu počas víkendu a sviatku?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

bola som 12 dní na PN a od zamestnávateľa mi prišla náhrada príjmu len za 8 dní. Zo strany zamestnávateľa mi bolo oznámené, že víkend nepreplatí, lebo vtedy som mala mať aj tak voľno. Všade čítam, že to má byť preplácané zo zákona počas celých prvých 10 dní.

Ako je to s PN a náhradou príjmu počas víkendu a sviatku?

Ďakujem

Dobrý deň,

náhradu príjmu poskytuje zamestnávateľ za kalendárne dni od prvého dňa trvania dočasnej pracovnej neschopnosti do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti. Najdlhšie do desiateho dňa trvania dočasnej pracovnej neschopnosti. A to aj počas sviatku a víkendu.

S prianím pekného dňa,
Lenka