Ako je to s odmeňovaním konateľa na základe zmluvy o výkone funkcie?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom odmeňovania konateľa spoločnosti na základe zmluvy o výkone funkcie. Ponúka mi to totiž účtovný program ako voliteľnú možnosť. Iné zamestnanie nemá.

Môže si uplatňovať nezdaniteľnú časť a odvádzať do II. dôchodkového pilieru?

Ďakujem

Dobrý deň,

z tejto odmeny budete odvádzať odvody, tým pádom aj II. pilier a má nárok na nezdaniteľnú časť.

S prianím pekného dňa,
Lenka