Ako je to s nástupom na PN po materskej?

Zodpovedané
6. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala ako je to s nástupom na PN po materskej. Moja materská končila dňom 26.7.2024. Nasledoval víkend a moja doktorka mala dovolenku, tak ma vypísala PN až 31.7.2024.

Je potrebné nejako riešiť tých pár dní, ktoré boli medzi MD a PN?

Musím žiadať zamestnávateľa o dovolenku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nahlasovali ste ukončenie materskej dovolenky, začiatok rodičovskej dovolenky, začiatok PN?
Ak nie, opýtajte sa zamestnáteľa či riešil Vašu situáciu a ako Vás eviduje.

Po skončení MD ste mohli byť ihneď na RD, tým pádom by sa zamestnávateľa PN netýkala. Plynule by ste boli aj na PN. Informujte sa u zamestnávateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka