Ako je to s nárokom na materské a tehotenské v prípade ukončenia pracovného pomeru?

Zodpovedané
9. aug 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ako je to s nárokom na materskú a tehotenské v prípade ukončenia pracovného pomeru. Ten trval 10 rokov a z toho 3 roky MD. Tá bola ukončená koncom minulého roka, potom som sa vrátila normálne do práce.

Existuje nárok v prípade otehotnenia v rámci nejakej lehoty?

Ak áno, ovplyvní to výpočet/výšku?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží kedy Vám presne skončilo nemocenské poistenie.

Ak ste po RD pracovali, tak nemocenské poistenie zaniklo dňom skončenia pracovného pomeru.

Ak otehotnetie do pol roka od skončenia nemocenského poistenia, potom budete mať nárok na tehotenské/materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka