Ako funguje vyplácanie invalidného dôchodku za obdobie, keď som bola PN?

Zodpovedané
9. sep 2024

Dobrý deň,

ID mi bol schválený bez vyplácania - musím si doplatiť poistné. Na PN som bola od 24.1.2023 do 1.8.2024. Žiadosť o ID som podala 13.7.2023. Invalididu mi schválili až 27.6.2024.

Za aké obdobie mi vyplatia ID?

Ďakujem

Dobrý deň,

invalidný dôchodok sa vyplatí spätne za obdobie odo dňa vzniku invalidity. Je možný súbeh PN aj ID.

Ale pri dodatočnom zaplatení poistného na dôchodkové poistenie síce nie je stanovená splatnosť poistného, no do dôchodku sa započíta až odo dňa zaplatenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka