Ako funguje OČR na dieťa pri trvalom pracovnom pomere 80%?

Zodpovedané
22. apr 2024

Dobrý deň,

chcela by som si ujasniť ako je to s OČR na dieťa pri trvalom pracovnom pomere 80%. Mám stanovený pracovný týždeň 4 dni a v piatok nerobím.

Ako je to, keď musím byť vypísaná s dieťatom, ktoré navštevuje škôlku?

Cez víkend ochorie a v pondelok nastúpim na OČR. Do piatku nevyzdravie a musí byť doma aj ďalší týždeň.

Musím ukončiť OČR vo štvrtok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, OČR sa platí za kalendárne dni. OČR bude pokračovať kým ju doktorka neukončí (max. 14dní).

Poskytuje sa od prvého do posledného dňa potreby osobného a celodenného ošetrovania alebo starostlivosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka