Ako funguje čerpanie dovolenky po návrate z rodičovskej?

Zodpovedané
24. nov 2023

Dobrý deň,

5.12.2023 mi končí rodičovská dovolenka a 6.12.2023 nastupujem do práce.

Môže mi dať zamestnávateľ vyčerpať dovolenku po návrate z rodičovskej dovolenky kvôli tomu, že firma teraz potrebuje ľudí kvôli sezóne?

Je to potravinový obchod. Blížia sa sviatky a zamestnávateľ ma tam teraz potrebuje a až od januára mi dá čerpať dovolenku po rodičovskej.

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ Vám poskytne čerpanie dovolenky hneď po skončení RD.

Zákonník práce, § 113
(3) Ak si zamestnankyňa alebo zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky, otcovskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku im zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky, otcovskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka