Ako dosiahnem, aby moja druhá materská dávka nebola nižšia?

Zodpovedané
5. jún 2024

Dobrý deň,

do novembra som na rodičovskej dovolenke. Chceme ešte jedno dieťa, ale už to do reťazového pôrodu nestíhame.

Ako by som mala postupovať, aby som nemala druhú materskú nižšiu?

Mám si čerpať dovolenku PN, alebo byť na neplatenej rodičovskej?

Pracovný pomer mám na dobu neurčitú.

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne je po skončení rodičovskej dovolenky po nástup na novú materskú byť na PN (pokiaľ by boli zdravotné problémy).

PN neovplyvní výpočet materskej a nová materská by nebola nižšia ako tá predchádzajúca materská.

S prianím pekného dňa,
Lenka