Ako dlho môžem byť na neplatenej PN?

Zodpovedané
11. feb 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Môžem na neplatenej PN pokračovať, alebo treba na to upozorniť poisťovňu?

Aký je postup?

Pracovný pomer mi vznikol v marci 2021. Došlo k zmene zamestnávateľa - primátora. Súčasný ma chce vyhodiť, neviem či mi dá 1 - 2 dni dovolenky.

Mohla by som si ich zaplatiť dobrovoľne?

Ďakujem

Dobrý deň,

Sociálna poisťovňa Vás upozorní, kedy presne Vám končí podporné obdobie. A bude na Vás záležať či PN (už neplatená) bude pokračovať.

Na DNP sa viete zaregistrovať až po skončení pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka