Ako a kedy najlepšie čerpať dovolenku pred nástupom na ďalšiu materskú?

Zodpovedané
18. jún 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom postupu pri reťazovom pôrode. Na novú materskú budem nastupovať z RD pred dovŕšením troch rokov veku dieťaťa.

Je vhodné čerpať dovolenku čo i len jeden deň pre navýšenie vymeriavacieho základu pre získanie vyššej materskej?

TPP stále trvá a po prvej MD som nečerpala žiadnu dovolenku.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ pracovný pomer trvá, rozhodujúce obdobie bude rok 2022 ak nastúpite na materskú v tomto roku = 2023.

Čerpanie dovolenky v roku 2023 ak nastúpite na MD v roku 2023 Vám výšku vymeriavacieho základu neovplyvní.

S prianím pekného dňa,
Lenka