Ako a kde zistím výšku daňového bonusu, ktorý bol neoprávnene vyplatený bývalému partnerovi?

Zodpovedané
6. jún 2023

Dobrý deň,

môj bývalý partner si uplatnil daňový bonus na dcérku. Mne tvrdil, že si ho dávať nejde a vraj sa to nedá. Zistila som, že si ho dal a on ako živnostník, ktorý pracuje v Nemecku ako elektrikár, požiadal o bonus na Slovensku.

Mne tvrdí, že dostal len 60 eur. Vraj za tie peniaze chce kupovať dcérke do jeho bytu hračky a urobiť detský kútik. Od augusta bude 2 hodiny s malou cca 5x do mesiaca.

Striedavú nemáme, dcérka je zverená mne. Ja sa o ňu starám sama. Klame mi. Viem, že prvý rok je oslobodený od daní a ani zdravotnú si neplatí. Nežijeme v spoločnej domácnosti, nestará sa o malú.

Keď som mu písala, že ten bonus chcem vidieť na malej účte. Volala som na daňové a jediné, čo mi mohli povedať bolo, že dostal daňové vyplatené cca 6. mája. Sumu mi nepovedali.

Ako a kde to zistím?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

podajte podnet na finančnú správu, ktorá kontroluje uplatňovanie daňového bonusu na deti:

https://www.financnasprava.sk/sk/kontakt/podnet...

Alebo priamo na inšpektorát práce:
https://www.ip.gov.sk/staznosti-a-podnety/

S prianím pekného dňa,
Lenka