Aké sú podmienky pre darovanie 2% dane?

Zodpovedané
5. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom podmienok pre darovanie 2% dane.

Môžem to uplatniť aj v prípade, že mi vyjde daňový preplatok?

A pri akej sume vyúčtovania?

Čo všetko okrem vyhlásenia treba ešte doložiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste zamestnancom, ktorému zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za rok 2022, tak predkladáte Daňovému úradu Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane do 02.05.2023. Prílohou Vyhlásenia je aj Potvrdenie o zaplatení dane, ktoré vystaví zamestnávateľ najneskôr do 17.04.2023. Zamestnanec môže vyhlásenie poslať poštou, alebo odovzdať osobne na ktoromkoľvek daňovom úrade. Môže Vám vyjsť aj preplatok. Z daného Potvrdenia od zamestnávateľa si viete vypočítať 2 % zo zaplatenej dane zo závislej činnosti – táto suma však musí byť minimálne 3,00 eur.

S prianím pekného dňa,
Lenka