Aké sú moje možnosti, aby som neostala bez príjmu?

Zodpovedané
2. júl 2024

Dobrý deň,

mala by som otázku ohľadom rodičovského príspevku. Moje dieťa prijali do spadovej škôlky podľa trvalého bydliska. Avšak v tomto meste sa dlhodobo nezdržiavame, bývame v inom meste, kde ho do MŠ neprijali. Dieťa v auguste dovŕši 3 roky, teda do MŠ by nastúpiť mohlo. Súčasne na mňa zamestnávateľ čaká v práci.

Aké mám teraz možnosti?

Dieťa do spadovej škôlky podľa trvalého bydliska umiestniť nechcem (je to 400 km ďaleko), ale chcem ho umiestniť do škôlky v meste, kde bývame v podnájme, na ktorý sa však nedá prihlásiť ako prechodný pobyt.

Mám teraz opustiť prácu, aby som sa mohla starať o dieťa?

Aké sú vlastne moje možnosti, aby som neostala s dieťaťom a bez príjmu?

Súkromnú škôlku si dovoliť nemôžeme.

Ďakujem

Dobrý deň,

veľa možností nemáte, ale stále je možnosť - súkromá škôlka, starí rodičia, blízki príbuzní, známi, kým by ste boli v práci, keď len na pár hodín, ak by ste sa so zamestnávateľom dohodli.

Možnosťou je ukončiť pracovný pomer, ísť na ÚPSVaR a požiadať o dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka