Aké povinnosti pre mňa vyplývajú, ak chcem byť spoločníkom počas materskej dovolenky?

Zodpovedané
7. mar 2024

Dobrý deň,

momentálna som ešte zamestnaná, ale o pár dní mi končí pracovný pomer. Následne na to plánujem ísť na PN a potom na materskú dovolenku.

Môžem byť vtedy zároveň aj spoločníkom v s.r.o.?

Aké povinnosti pre mňa vyplývajú, ak chcem byť spoločníkom počas materskej dovolenky?

Čo všetko som povinná odvádzať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako konateľ môžete vykonávať funkciu konateľa bez nároku na odmenu - ak máte v s.r.o. zmluvu o výkone funkcie.

Alebo môžete pracovať vo svojej s.r.o. ako spoločník bez pracovnej zmluvy aj bez nároku na odmenu, v tomto prípade sa berie do úvahy Obchodný zákonník.

Nesmiete mať príjem zo zamestnania, z ktorého si uplatníte nárok na MD.

S prianím pekného dňa,
Lenka