Aké odvody ma čakajú, keď s.r.o. bude aktívna a nebude vykazovať zisk?

Zodpovedané
28. aug 2024

Dobrý deň,

chcem si založiť s.r.o. s tým, že spoločnosť bude aktívna, ale nebude vykazovať zisk. Ako dlho neviem, pokiaľ nebudú zákazky.

Aké odvody, poplatky a dane má čakajú?

Predpokladám, že prvý rok nebude skoro žiaden zisk.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nebudete vo svojej s.r.o. zamestnancom, alebo poberať odmenu z výkonu konateľstva, nebudete platiť odvody.

Ak by ste nemali žiadny príjem, ani ako zamestnanec zamestnaný v inej firme, boli by ste iba konateľom/spoločníkom bez nároku na odmenu. Odvádzali by ste ako konateľ do zdravotnej poisťovne mesačne minimálny preddavok na zdravotné poistenie, v roku 2024 je vo výške 97,80 EUR.

Zaviedla sa aj minimálna daň, aj keby ste mali stratu. Prvý rok by sa Vás netýkala.
Viac:
https://www.podnikajte.sk/dan-z-prijmov/danova-...

Pokiaľ by ste si po podaní DP vybrali zisk, keď aj v budúcnosti - spoločník z podielu na zisku platí daň z dividend vo výške 10%.

S prianím pekného dňa,
Lenka