Aké obdobie sa mi ráta do výpočtu dávky v nezamestnanosti?

Zodpovedané
6. mar 2024

Dobry deň,

od roku 2014 som pracovala, v roku 2017 som nastúpila na materskú dovolenku. TPP trval do roku 2022, teda do konca rodičovskej. Potom v deň nástupu ukončenie TPP dohodou a podpora. Dve deti po sebe.

Od 3/2022 som bola na dávke v nezamestnanosti. Od októbra 2022 do 4/2023 som bola zamestnaná a od 2.5.2023 som ako DNPO. DNP trvá.

Ráta sa obdobie keby chcem zase po DNP žiadať o dávku v nezamestnanosti iba obdobie zamestnania a DNP?

To obdobie rodičovskej kedy mi trval TPP sa už neráta?

Keďže to obdobie sa rátalo do predchádzajúcej podpory v nezamestnanosti.

Je to tak, aj keď aj toto obdobie mi spadá do 4 rokov pred žiadaním druhej podpory?

Asi to musí byť tak, že od prvej podpory po druhú musí byť zase 730 dní.

Ďakujem

Dobrý deň,

aby ste mali nárok na novú podporu, tak musíte nanovo splniť podmienky.

Až keď uplynú od obdobia, kedy ste boli zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie dva roky (viac ako 730 dní), počas ktorých by ste mali hradené poistenie v nezamestnanosti (DNP - platené aj s poistením v nezamestnanosti, prípadne nové zamestnanie), vznikne Vám nárok na novú dávku.

S prianím pekného dňa,
Lenka