Aké možnosti má slobodná matka bez príjmu?

Zodpovedané
15. jan 2024

Dobrý deň,

som mama 3-ročného chlapca, ktorého nezobrali do MŠ kvôli tomu, že v septembri 2023 nemal ešte 3 roky. Na základe toho p. riaditeľka spadovej škôlky musela uprednostniť detičky, ktoré v tom čase mali 3 roky. Keď v novembri dovŕšil 3 roky, tak som podala žiadosť o predĺženie rodičovského príspevku. Tá mi bola zamietnutá na základe toho, že je narodený v novembri. Takže momentálne som bez príjmu s dieťaťom doma.

Aké mám možnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď Vám skončilo poberanie rodičovského príspevku, možno budete mať nárok na dávku v hmotnej núdzi.

Informujte sa priamo na ÚPSVaR.
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

S prianím pekného dňa,
Lenka