Aké mám možnosti, keď mi končí rodičovská dovolenka?

Zodpovedané
18. feb 2024

Dobrý deň,

v júni mi končí rodičovská dovolenka, podporu som si už vybrala. Dcéra pôjde v septembri do škôlky. Od júna som nezamestnaná, lebo pracovný pomer skončil počas materskej z organizačných dôvodov. Som bez príjmu a s dieťaťom a nemá mi ho kto postrážiť, keby nastúpim v lete do práce.

Aké mám možnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď Vám skončí poberanie rodičovského príspevku, možno budete mať nárok na dávku v hmotnej núdzi.

Informujte sa priamo na ÚPSVaR.
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

Veľa možností nemáte, ale stále je možnosť - súkromá škôlka, starí rodičia, blízki príbuzní, kým by ste boli v práci, keď len na pár hodín.

S prianím pekného dňa,
Lenka