Aké je u mňa rozhodujúce obdobie u jedného zamestnávateľa?

Zodpovedané
1. júl 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Ak som u jedného zamestnávateľa na dobu neurčitú od 3.4.2023 a termín nástupu na MD mám 28.8.2024, čo sa pre mňa stáva rozhodujúcim obdobím?

Predtýmto zamestnaním som stále pracovala, žiadne prerušenie a ani PN. Len u iného zamestnávateľa.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa poistné na nemocenské poistenie platilo u nového zamestnávateľa najmenej za 90 kalendárnych dní (bez PN, OČR), tak rozhodujúce obdobie bude obdobie od vzniku nemocenského poistenia (začiatok nového TPP 3.4.2023) do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom začnete poberať materskú (31.7.2024).

S prianím pekného dňa,
Lenka