Aká je ročná maximálna suma, pri ktorej sa nemusia odvádzať dane?

Zodpovedané
2. okt 2023

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na ročnú maximálnu sumu, ktorú môže manžel zarobiť, aby nemusel odvádzať dane, pokiaľ podpíše ďalšiu zmluvu. Zamestnaný je normálneho na TPP, ale bude mať ešte jednu brigádu/prácu u iného zamestnávateľa.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je zamestnancom v TTP, v ktorom má podpísané Vyhlásenie o nezdaniteľnej časti dane, má mzdu nad 500 EUR a bude mať novú brigádu (dohodu) pre ďalšieho zamestnávateľa, daň bude platiť. Daň odvedie za neho zamestnávateľ.

S prianím pekného dňa,
Lenka