Aká je lehota na vyplatenie dávky v nezamestnanosti?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

manžel je od 12.2.2024 na úrade práce a žiadal o dávku v nezamestnanosti. 8.4.2024 som volala na sociálnu, že nám ešte stále neprišlo rozhodnutie. Odpoveď bola, že čakali na potvrdenie o príjme z rakúskej strany, ale že už im to prišlo, idú to hneď vyrátať a príde mu rozhodnutie.

Akú majú lehotu na poslanie peňazí?

Prídu mu tento mesiac alebo až v máji?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, či stihnú spracovať agendu do výplatného termínu. Pri platbe na účet sa väčšinou posielajú do 15. dňa v mesiaci.

S prianím pekného dňa,
Lenka