Aká bude výška mojej materskej dávky?

Zodpovedané
11. sep 2024

Dobrý deň,

pracovala som od 14. apríla 2016 - 30. júna 2023 u jedného zamestnávateľa. Potom som nastúpila od 1.7. 2023 do 25.8.2023 k inému zamestnávateľovi.

Následne som čerpala 6 týždňov podporu od 26.8.2023 - 8.10.2023. Od 9.10.2023 do 9.10.2024 som sa zamestnala s tým, že od 6.5.2024 som PN a budem až do konca pracovného pomeru. Október, november, december som mala hrubý príjem 1000 EUR. Od januára 2024 som mala 1220 EUR brutto.

S akou materskou mám počítať?

Ďakujem

Dobrý deň,

síce nepíšete či na materskú nastúpite ešte počas trvania pracovného pomeru, ale rozhodujúce obdobie bude od vzniku nového pracovného pomeru, buď po jeho skončenie (viac pravdepodné, alebo do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom by ste začali poberať materské), nakoľko bolo z tohto pracovného pomeru odvedené nemocenské poistenie za viac ako 90 dní, z tohto obdobia by sa vylúčilo obdobie na PN.

Výpočet by bol obdobný ako príklad v linku:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka