Aká bude výška mojej materskej?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, z akého obdobia sa počíta výška materskej, pokiaľ som pracovala nepretržite. V septembri 2021 som však menila zamestnávateľa a termín pôrodu mám naplánovaný na marec 2023.

Berie sa do úvahy v mojom prípade iba rok 2022 alebo aj rok 2021?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nastúpite na materskú dovolenku v roku 2023, tak rozhodujúce obdobie bude predchádzajúci rok 2022, nakoľko nemocenské poistenie u Vás začalo k 1.1.2022 alebo skôr (uvádzate 09/2021).

S prianím pekného dňa,
Lenka