Ak v júni nenastúpim do zamestnania v Čechách, budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

v januári 2022 som nastúpila na materskú dovolenku v ČR, z ktorej som plynule prešla na rodičovskú dovolenkuv ČR, na ktorej som doteraz. V Česku mám platnú pracovnú zmluvu do júna 2024, avšak od minulého roku (5/2023) sa už zdržiavam na Slovensku, kde som si už požiadala aj o rodinné prídavky a o doplatenie rozdielu rodičovského príspevku. Na Slovensku už plánujem ostať.

Ak v júni nenastúpim do zamestnania v ČR, budem mať právo na podporu v nezamestnanosti?

Mala by byť vyplácaná z ČR alebo zo Slovenska?

Pred materskou som pracovala v ČR od januára 2021.

Musím sa informovať na českom úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

Sociálna poisťovňa odporúča o dávku v nezamestnanosti žiadať v krajine EÚ, v ktorej ste pracovali.

https://www.socpoist.sk/zivotne-situacie/praca-...

S prianím pekného dňa,
Lenka