Ak si nájdem nové zamestnanie plus terajšie na polovičný úväzok, bude mi materská vypočítaná z oboch zamestnaní?

Zodpovedané
20. jan 2024

Dobrý deň,

po rodičovskej dovolenke som nastúpila 01/2023 na polovičný úväzok, predtým bol pracovný pomer na plný úväzok od roku 2016.

Ak si nájdem nové zamestnanie plus terajšie polovičné, bude mi materská vypočítaná z oboch zamestnaní?

Teda ak splním podmienku 90 dní nového zamestnania.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste si našli nové zamestnanie a trvalo by síce viac ako 90 dní, aj tak by nevznikol súbeh "dvoch" materských. Potrebovali by ste mať 270 dní nemocenského poistenia z prvého zamestnania čo aj máte a taktisto 270 dní nemocenského poistenia z druhého zamestnania. (prípadne iného keď aj ukončeného nemocenského poistenia okrem prvého zamestnania).

S prianím pekného dňa,
Lenka