Ak raz zruším poberanie rodičovského, môžem neskôr požiadať o predĺžený rodičovský?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom poberania rodičovského príspevku. Dcérka bude mať 15.8.2024 3 roky, ale má rôzne zdravotné problémy. Manžel by chcel od februára 2024 nastúpiť na MD a ja by som zatiaľ ukončila rodičovský príspevok.

Ak raz zruším poberanie RP, môžem potom od augusta požiadať o predĺžený RP až do 6 rokov dcérky?

Už teraz vieme, že v septembri 2024 zo zdravotných dôvodov nebude možný nástup do škôlky.

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení poberania materskej otcom, môžete opätovne požiadať o rodičovský príspevok, aj o predĺžený kvôli nepriaznivému stavu dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka