Ak po uplynutí skúšobnej doby ukončím pracovný pomer, budem mať ešte nárok na dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
Dnes o 17:26

Dobrý deň,

k 1.7.2024 som dostala výpoveď, 2 mesiace som bola na úrade práce. Od 2.9.2024 som nastúpila do novej práce. Práca sa mi ale veľmi nepáči.

Ak po uplynutí skúšobnej doby ukončím pracovný pomer, čiže k 1.12. budem mať ešte nárok na dávku v nezamestnanosti?

Z čoho sa potom bude vypočítavať jej výšku?

Z predchádzajúcej práce, z novej práce alebo je to kombinácia oboch?

Ďakujem

Dobrý deň,

podporné obdobie v nezamestnanosti je 6 mesiacov.
Zbytok nevyčerpanej dávky nezamestnosti si môžete dočerpať do dvoch rokov v tej istej výške.

§ 105 Zákon o sociálnom poistení
(3) Poistencovi, ktorý bol vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie počas poberania dávky v nezamestnanosti a v období najviac dvoch rokov bol opätovne zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie vznikne nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti odo dňa opätovného zaradenia do tejto evidencie v sume, v akej mu bola vyplácaná predchádzajúca dávka v nezamestnanosti. Nárok na dávku v nezamestnanosti zaniká uplynutím zostávajúcej časti podporného obdobia v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka