Ak nenájdem náhradnú prácu, mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
21. júl 2024

Dobrý deň,

v rokoch 2018 - 2020 som bola zamestnaná. Počas materskej/rodičovskej dovolenky mi v 08/2020 vypršala zmluva na dobu určitú. Ešte počas materskej som sa znova zamestnala v tejto istej firme od novembra 2022 do októbra 2023. Rodičovský príspevok som poberala do 02/2023.

V novembri 2023 som zmenila prácu, pracujem na živnosť s tým, že si platím iba zdravotnú poisťovňu. Nakoľko mi ale do budúcna nebude postačovať príjem, na platenie odvodov, pravdepodobne si na jeseň zrušim, alebo pozastavim živnosť.

V prípade, že si nenájdem náhradnú prácu, mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky = 730 dní. Túto podmienku nesplníte, poistená ste boli iba rok.

S prianím pekného dňa,
Lenka