Ak nebudem mať znova odrobených 270 dní pred nástupom na materskú, budem mať na ňu nárok?

Zodpovedané
20. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som sa Vás opýtala, že či mám nárok na materskú.

Mám trvalé pracovné miesto, kde som už nastúpila späť. Na mladšie dieťa poberám rodičovský, 3 roky bude mať až v máji.

Ak náhodou otehotniem a nebudem mať odrobených znova 270 dní pred nástupom na materskú, mám na ňu nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pracovný pomer Vám stále trvá, trval aj počas RD, mali by ste nárok na materské. Doba rodičovskej dovolenky by sa započítala do chýbajúcich dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka