Ak mi nevznikol nárok na tehotenské a požiadam si o tehotenské štipendium, budem mať nárok na vyplácanie materského?

Zodpovedané
9. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Ak mi nevznikol nárok na tehotenské, ale požiadam si o tehotenské štipendium, budem mať nárok na vyplácanie materského, keď budem poberať tehotenské štipendium?

Pani zo SP povedala, že v prípade materského by mi to už vychádzať malo.

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate bližšie informácie:

  • Kedy končíte štúdium, jedná sa o strednú alebo vysokú školu?
  • Kedy máte predpokladaný termín pôrodu?
  • Máte aktívne nemcoenské poistenie, príp. ste v ochrannej lehote?

Informácie môžete doplniť do novej otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka