Ak by som od marca mala nižší príjem, ovplyvní mi to materské?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

v roku 2023 som bola PN 10 mesiacov. Do zamestnania som nastúpila 25.10.2023 s tým, že hrubý príjem mám 2300 EUR plus poberám RP. Tento príjem som mala 11/12 mesiac aj január 2024. Som opäť tehotná a neviem, či zvládnem pracovať na plný úväzok až do nástupu na MD.

Ak by som od marca mala nižší príjem, ovplyvní mi to materské?

Bude sa mi materské počítať z roku 2023?

Je možné, že pôjdem na PN. Aj môj prvý pôrod bol cisársky kvôli komplikáciam.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pracovný pomer začal 1.1.2023 alebo skôr, rozhodujúce obdobie bude celý rok 2023, z ktorého sa vylúči obdobie na PN, príp. rodičovskej dovolenke ak nastúpite na materskú v roku 2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka