Ak by som na materskú nastúpila v roku 2025, z čoho mi bude vyplácaná dávka?

Zodpovedané
26. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Z čoho mi bude vyplácaná materská, keby som na ňu nastúpila v roku 2025?

A to v prípade, keď som u toho istého zamestnávateľa, ale menila som pozíciu a mám aj novú pracovnú zmluvu. Príjem budem mať teraz nižší.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte uzatvorenú novú pracovnú zmluvu, starý pracovný pomer sa ukončil a vznikol nový, záleží ako dlho bude za Vás odvedené nemocenské poistenie. Ak to bude za viac ako 90 dní, materská sa Vám vypočíta iba z tohto nového pracovného pomeru, ak by ste nastúpili na materskú v roku 2025.

S prianím pekného dňa,
Lenka