Ak by som chcela získať maximálnu dávku v nezamestnanosti, je potrebné vyčerpať si v práci 1 deň dovolenky?

Zodpovedané
12. aug 2024

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke, nemám podpísanú žiadnu dohodu (nepracujem nikde) a pred materskou som bola riadne zamestnaná. Avšak počas rodičovskej dovolenky mi skončí pracovná zmluva, konkrétne 07/2025. Moja rodičovská dovolenka skončí 03/2026.

Ak by som chcela získať maximálnu dávku v nezamestnanosti, je potrebné vyčerpať si v práci 1 deň dovolenky alebo viac dní?

Je možné nastúpiť na úrad práce až po skončení rodičovskej dovolenky (teda v roku 2026), alebo hneď ako mi skončí pracovný pomer (ešte v roku 2025), aby mi vyšla tá maximálna podpora v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

postačí jeden deň, ale môžete aj viac ak máte veľa dní na preplatenie zostatkovej nevyčerpanej dovolenky.

Od skončenia pracovného pomeru sa potrebujete do dvoch rokov registrovať na ÚPSVaR. Ak pracovný pomer skončí v 07/2025, na ÚPSVaR Vám stačí ísť až po skončení poberania rodičovského príspevku v 03/2026.

S prianím pekného dňa,
Lenka