Ak by manžela prepustili v skúšobnej dobe, bude mať po skončení pracovného pomeru ochrannú lehotu 7 dní?

Zodpovedané
2. sep 2023

Dobrý deň,

máme skoro 2-ročného syna, na ktorého momentálne poberám RP. Požiadala som už o jeho odňatie, nakoľko čakáme druhé bábo a 4.9.2023 nastupujem na MD. Manžel bol zamestnaný od 1.3.2020 do 23.8.2023. Momentálne nie je evidovaný na úrade práce - odvody si doplatí za seba sám. Chce nastúpiť do novej práce 1.10.2023.

Ak by ho náhodou prepustili v skúšobnej dobe, bude mať po skončení pracovného pomeru ochrannú lehotu 7 dní kedy by mohol nastúpiť na materskú dovolenku so starším synom, na ktorého v tom čase ja už nebudem poberať RP?

Ak áno, nebude prekážkou, že medzi dvoma zamestnaniami nebol evidovaný na úrade práce, ale zaplatí si odvody sám?

Ďakujem

Dobrý deň,

bude mať nárok na 7-dňovú ochrannú lehotu v prípade, pokiaľ mu nový pracovný pomer trvať viac ako 7 dní.

Ak by mu pracovný pomer trval napr. 4 dni, tak ochrannú lehotu by mal iba 4 dni. V ostatnom problém nie je.

S prianím pekného dňa,
Lenka