7 mesiacov som bola PN, potom som 4 mesiace odpracovala. Vzniká mi nárok na platenú PN?

Zodpovedané
13. aug 2024

Dobrý deň,

7 mesiacov som bola PN, potom som 4 mesiace odpracovala.

Vzniká mi nárok na platenú PN?

Ak áno, tak na aké dlhé obdobie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak od poslednej práceneschopnosti neuplynulo ešte 26 týždňov trvania nemocenského poistenia, tak do podporného obdobia sa započítavajú aj predchádzajúce obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti v poslednom roku pred jej vznikom.

Podporné obdobie je 52 týždňov = 1 rok, 12 mesiacov - 7 mesiacov. Budete mať nárok na PN cca 5 mesiacov, nakoľko neuplynulo od poslednej Vašej PN viac ako 26 týždňov za predpokladu, že Vám trvá pracovný pomer, alebo ste v ochrannej lehote. Sociálna poisťovňa písomne upozorňuje, kedy končí podporné obdobie.

S prianím pekného dňa,
Lenka