Rok sa snažíme o dieťa a stále nič. Mame dať skontrolovať spermiogram?

Zodpovedané
21. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ohľadne počatia. Snažíme sa už takmer rok o bábätko. Mám za sebou vyšetrenia a môj hormonálny profil bol v poriadku.

Používala som dlhšiu dobu ovulačné testy, neskôr som prešla na meranie bazálnej teploty. Pijem alchemilku do ovulácie, kyselinu listovú užívam raz denne. Stále sa nám však nedarí.

Mám 25 rokov, partner 26.

Je správny čas riešiť náš problém kontrolou spermiogram?

Ďakujem

Dobrý deň,

je najvyšší čas na vyšetrenie spermiogramu. Podľa výsledku sa bude zvažovať ďalší postup. To znamená priechodnosť vajíčkovodov a iné vyšetrenia.

Ak máte ovulačné cykly, tak každomesačné dlhodobé realizovanie ovulačných testov, alebo meranie bazálnej teploty nemá zmysel.

Po výsledku spermiogramu odporúčam vyšetrenie u špecialistu so zhodnotením ďalšieho postupu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič